Troska i profesjonalizm

od pierwszego kontaktu

Pierwsza wizyta

1
Wywiad medyczny

Pierwsza wizyta rozpoczyna się od wywiadu medycznego, dotyczącego objawów z którymi przychodzisz oraz z chorobami, z którymi się zmagasz. Dobrze jest zabrać ze sobą listę leków, które zażywasz, aktualne badania krwi, a także badania obrazowe jak np. TK, MRI, RTG, USG – jeśli je posiadasz. Na wizycie omawiamy ich interpretację oraz planujemy dalsze leczenie.

2
Badanie ortopedyczne

Następny etap wizyty to badanie ortopedyczne. Ta część wizyty zawiera elementy badania osteopatycznego czyli oceny napięcia oraz ruchomości tkanek, które wywołują objawy, badania zakresu ruchomości w stawach, oceny napięcia mięśniowego, często badanie powłok brzusznych, a także inne testy ortopedyczne, niezbędne w ustaleniu prawdziwego obrazu choroby.

 

W razie konieczności przeprowadzimy testy badania neurologicznego, czyli sprawdzenia czucia powierzchownego, głębokiego oraz odruchów. Podczas tego etapu wizyty oceniamy postawę ciała oraz jej wpływ na Twoje ciało i dolegliwości.

 

Następnie oceniamy postawę ciała, a w razie potrzeby przeprowadzamy specjalistyczne testy ortopedyczne. W dalszej konieczności następuje badanie manualne napięcia mięśniowego oraz ocena ich siły.

3
Analiza badań obrazowych

Trzecia część wizyty to analiza badań obrazowych, które dostarczyłeś. Na dużym ekranie monitora omawiamy wyniki tego badania oraz przeprowadzamy niezbędne pomiary i analizy porównawcze które służą do oceny stopnia zaawansowania schorzenia i opracowania planu dalszego leczenia. Posiadanie badań obrazowych nie jest obowiązkowe. Po naszym badaniu udzielimy Ci informacji, czy takie badania będą konieczne, a jeżeli tak, to jakie.

 

Po ustaleniu wszystkich informacji, wyznaczamy wspólne cele do osiągnięcia oraz przedstawiamy indywidualny program rehabilitacyjny. Taki program zawiera elementy terapii manualnej, fizykoterapii, masażu oraz treningu medycznego. Rozmawiamy nie tylko o tym jak pozbyć się przykrych dolegliwości, ale także o przyczynach ich powstawania.

4
Analiza nawyków

Analizujemy wspólnie codzienne nawyki i możliwe sposoby ich korekcji, aby uzyskać jak najszybsze i trwałe efekty leczenia. W trakcie wizyty odpowiemy na nurtujące Cię pytania. Wytłumaczymy wszystko w sposób spokojny, jasny i klarowny, żebyś wiedział, na czym polega Twoje schorzenie i jak można Ci skutecznie pomóc. W razie potrzeby skierujemy Cię na dalsze badania albo skonsultujemy Twoją przypadłość z innymi specjalistami, z którymi współpracujemy.

 

Opisujemy dalsze rekomendacje dotyczące leczenia, a na koniec każdej terapii pacjent otrzymuje kartkę z zaleceniami, aby je lepiej i dokładniej zapamiętać. Służą one do podtrzymania efektów terapii, które uzyskujemy w gabinecie. Co wizytę monitorujemy postępy i modyfikujemy zalecenia, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?
Załóż wygodny strój oraz niekrępującą bieliznę.
Zabierz ze sobą buty na przebranie oraz duży ręcznik. W przypadku treningu medycznego, także butelkę wody.
Dostarcz dokumentację medyczną, o ile taką posiadasz (badania krwi, MRI, RTG, TK, wypisy ze szpitala, dokumenty z wizyty lekarskich).
Napisz na kartce listę leków, które zażywasz.

Rezerwacji wizyty można dokonać bezpośrednio w placówce Centrum Rehabilitacji REHA-SYSTEM,

lub telefonicznie pod numerem +48 606 740 475.