Trening medyczny

Trening medyczny, który oferujemy to program, który łączy rehabilitację z treningiem siłowym.

 

Trening medyczny jest istotną częścią rehabilitacji. Zapewnia podtrzymanie efektów przeciwbólowych, a także poprawia zakres ruchomości stawów, który uzyskujemy w gabinecie. Zwiększona siła mięśni, ich wytrzymałość, nie tylko jest wsparciem w powrocie do życia bez bólu ale znacząco zmniejsza ryzyko nawrotów i potrzeby kolejnej wizyty w gabinecie. Jeżeli kręgosłup jest odpowiednio wzmocniony, zwiększa się jego odporność na różnego rodzaju przeciążenia i ból.

Także tak popularne słowo jak ,,przeciążenie” nie oznacza, że nie powinniśmy czegoś robić tylko dlatego, że do tej aktywności trzeba się odpowiednio przygotować. Najlepszym przykładem jest zdanie, które najczęściej słyszę w gabinecie: ,,Przecież pracuję fizycznie i dużo się ruszam, to powinienem mieć mocny kręgosłup. Dlatego nie musiałem nic trenować. Nie rozumiem dlaczego w pracy się przeciążam i odczuwam ból”. Niestety działa to zupełnie odwrotnie. Najpierw powinniśmy się przygotować do danego rodzaju pracy, a potem wykonywać swój zawód.

 

Oczywiście sama technika czy pozycja pracy jest bardzo ważna. Zastanów się, czy w Twoim ciele nie ma słabego ogniwa, które uniemożliwia Ci wykonywanie prawidłowej pozycji w pracy? Dlatego samo zaniechanie wykonywania danej czynności w pracy lub zmiana zatrudnienia nie jest rozwiązaniem Twojego problemu.

 

Zapraszam do gabinetu, gdzie po badaniu udzielę Ci cennych wskazówek.

Trening medyczny ma zastosowanie w przypadkach, gdy:
chcesz wrócić do pełnego funkcjonowania po operacji i urazach
marzysz o pozbyciu się bólu i sztywności w mięśniach i stawach oraz ich przeciążeń
pragniesz poprawić swoją jakość życia
chcesz zmniejszyć ryzyko ponownej kontuzji
uczęszczasz na różnego rodzaju rehabilitacje, gdzie jesteś tylko masowany, są różnego rodzaju zabiegi fizykalne, masz wciąż ,,nastawiany" kręgosłup ale problem cyklicznie nawraca
chciałbyś samodzielnie wrócić do aktywności na siłowni, ale nie wiesz jak to zrobić, żeby sobie nie zaszkodzić i nie wiesz, jakie mięśnie powinieneś wzmacniać pod kątem swojej dysfunkcji
trenujesz już na siłowni ale ciągle Cię coś boli i potrzebujesz sprawdzić, co może być nie tak
działasz profilaktycznie

Jak wygląda trening medyczny?

Pierwsza

wizyta

Zaczyna się od wizyty w gabinecie. W pierwszej kolejności musimy sprawdzić czy nie posiadasz ograniczeń, które uniemożliwiają prawidłowe wykonywanie ćwiczeń – jak np. sztywność kręgosłupa, czy innych stawów obwodowych. Niewykonalna jest terapia np. stawu biodrowego poprzez wzmocnienie mięśni pośladkowych, jeżeli nie mają one prawidłowej ruchomości. W takim przypadku naturalnie przeniesiesz ruch na inne części ciała, przeciążając je. Ponadto nie będziesz mógł zrobić prawidłowego przysiadu, a co dopiero np. podnieść we właściwy sposób ciężką paczkę w pracy.

Terapia

manualna

Z pomocą terapii manualnej odzyskamy Twoją ruchomość. Przedstawimy Ci sposoby, jak w warunkach domowych możesz sam sobie pomóc. Kiedy zażegnamy problem, razem udamy się na specjalną salę gimnastyczną i rozpoczniemy dalszą naukę.

Analiza codziennych czynności i złych nawyków

Uważam, że ta część to ponad połowa drogi do Twojego życia bez bólu. To, że będziemy razem wzmacniać Twoje osłabione mięśnie to jeszcze nie oznacza, że będziesz je codziennie wykorzystywać. Aby efekt był jak najlepszy, skuteczny i trwały, powinny one pracować jak najczęściej. Po wspólnej analizie pokażę Ci w jaki sposób wpływasz na to, że je osłabiasz, co skutkuje bólem kręgosłupa. Następnie wprowadzimy trening osłabionych mięśni, także w ciągu codziennych czynności. Zdziwisz się, jak prostymi czynnościami mogłeś swojemu organizmowi robić krzywdę. Jednak najważniejsze, że chcesz to zmienić – a ja będę mógł Ci podpowiedzieć, jak to zrobić.

Indywidualny

program

Bólów kręgosłupa są tysiące, ale żaden nie jest taki sam. Kiedy już poznaliśmy Twoje ciało i słabe punkty, będziemy je mogli przekuć w skuteczny trening. Ma on charakter postępujący. Oznacza to, że nie będziemy wykonywać ciągle tych samych ćwiczeń, tylko drobnymi krokami wzmacniać osłabione ogniwa, a z biegiem czasu śledzić Twoje postępy i podnosić poprzeczkę. Im wyższa poprzeczka, tym większa poprawa Twojego stanu zdrowia i zmniejszenie bólu.

Zapobiegnij swoim bólom i zapisz się na wizytę.